Vaab tänab meditsiinitudengeid 800€ stipendiumiga

Vaab stipendiumi üle andmine
Tervishoiu ja sotsiaalvaldkonna väljaõppega spetsialiste kriisi ajal meditsiiniasutustega kokku viinud platvorm VAAB jagas eraettevõtete abiga stipendiume vabatahtlikele meditsiinitudengitele, kes tegid õpingute kõrval silmapaistvat tööd COVID-kriisi leevendamisel.

Stipendiumiprogrammi algatajaks on 2020. aastal COVID-kriisi hakul ellu kutsutud MTÜ VAAB, mis koondab üleriigilisse vabatahtlike andmebaasi kokku tervishoiu ja sotsiaalvaldkonna väljaõppega inimesed, kes on valmis väljakutsetele reageerima ning võimaluse korral appi tulema. Stipendiumile kandideerijatelt paluti esseed, milles kirjeldaksid oma kogemust ja panust COVID-kriisi leevendamisse. Lisaks VAABi liikmetele, olid hindamiskomisjonis veel Tallinna ja Tartu Tervishoiukõrgkooli ning Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna esindajad. Hindamisel võeti arvesse vabatahtliku tegevuse mõju, perioodi, tudengi ühiskondlikku aktiivsust väljaspool õppetööd ja märkimisväärset erialaste täiendkoolituste läbimist.

Stipendiumile kandideeris kokku 90 tudengit. VAABi väljapandud 800-eurose peapreemia pälvis Tartu Ülikooli viienda kursuse arstitudeng Kriss-Mariin Lusti. Teise koha sai Siim Kasari, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool esimese kursuse õenduse üliõpilane, kellele suurtoetaja Synlab Eesti andis välja 275€ kinekaardi ning toetaja Rademar 150€ kinkekaardi. Kolmanda koha sai Kristjan Laubholts, Tartu Ülikool terviseteaduste esmakursuslane, kellele Synlab Eesti andis välja 97€ kinkekaardi.

Peapreemia pälvinud Kriss-Mariin Lusti kirjeldas oma kogemust VAABile saadetud essees: “Oli nädalaid, kus toimus kolm öövalvet ning peale valvet veel hommikul tagasi Tartusse kooli sõitmine. Samas korvab suurt väsimust see tunne, et ma olen olnud inimestele kasulik. Kui patsiendil tulevad pisarad silma sellest, et keegi teda tõesti kuulab ja temaga tegeleb – see on kirjeldamatult tore tunne.”

VAABi andmebaasi juhi Neveli Niit sõnul on vabatahtlikena töötanud tudengite panust kriisi lahendamisse võimatu alahinnata. “Tervishoiuasutuste jaoks, kes on pidanud tööjõupuudusega silmitsi seisma, on vabatahtlike panus olnud möödunud aasta jooksul asendamatu. Lisaks stipendiumile leidsime sponsorite abiga võimaluse kõiki meie andmebaasis olnud vabatahtlikke tänada,” ütles Niit. Suve jooksul vabatahtlikeni jõudvatesse tänupakkidesse oma tooteid või teenuseid on panustanud Sportland, MyFitness, Kalev, RIMI, Sokisahtel, Seik, Edutex, RÕÕM ja DPD.


Tänaseks on VAABi andmebaasi registreerunud üle 2000 tervishoiu töötaja, kellest enamus on arstid, residendid, õed, abiarstid, abiõed, parameedikud. Lisaks neile on andmebaasis 400 vaimse tervise spetsialisti. Vabatahtlikke on kaasanud Terviseamet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikum, Kuressaare Haigla, Ida-Viru Keskhaigla, Rakvere Haigla ja Eesti Perearstide Selts.


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Vaab tänas koroonakriisis abiks olnud spetsialiste

Järgmine

Vaab stipendium
Suur ülevaade - parimad tsitaadid meditsiinitudengite essedest

Jaga seda artiklit