Vaab kutsub andmeid uuendama

Üleriigiline tervishoius töötavate spetsialistide andmebaas Vaab, mis on viimase kahe aasta jooksul aidanud leida vabatahtlikke siseriiklikesse kriisikolletesse, on kaasajastanud oma keskkonda ning sellega seoses kutsub kõiki valdkonna spetsialiste andmeid uuendama. Kõik spetsialistid saavad luua konto või uuendada andmeid veebiaadressil app.vaab.ee

Uus Vaab andmebaas valmis 2021 aasta lõpus ning toob suurima muudatusena kaasa spetsialistide andmete ajakohasuse ning turvalisuse. Nüüd tulevad kõikide Vaabi registreerunute andmed läbi Eesti Hariduse Infosüsteemi (EHIS). “Suurimaks põhjuseks uuele andmebaasile kolimiseks on võimaldada spetsialistide andmete automaatset uuendamist. Eelnevalt sai registreeruda küsimustiku täites. Selle puuduseks oli, et sisestatud väljaõppe andmed olid mõne aja pärast vananenud, seda just noorte spetsialistide ning üliõpilaste puhul. Nüüd saab registreeruda kasutades selleks tugevat autentimisvahendit (Smart-ID, Mobiili-ID ja ID-kaart) ning spetsialistid ei pea enam muretsema, kas kursuse muutudes või kooli lõpetades jõuavad nendeni sobiva väljaõppega üleskutsed” ütles Vaab andmebaasi juht Neveli Niit. 

Organisatsioonide jaoks muudab uus Vaabi teenus värbamise mugavamaks ja turvalisemaks. Saades väljaõppe ametlikest allikatest, ei pea üleskutset tegev organisatsioon kasutama aega selleks, et küsida korduvaid küsimusi. Seoses värbamisega avatakse uues teenuses peatselt ka võimalus sisestada pikaajalisi töökuulutusi ning praktikapakkumisi.

Kõikidel spetsialistidel on võimalik oma andmeid uuendada aadressil app.vaab.ee ning selleks kulub kuni kaks minutit.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Aasta vabatahtlike kaasaja
Aasta vabatahtlike kaasaja on Vaab

Järgmine

Jaga seda artiklit