Uus Vaab andmebaas lihtsustab spetsialistide ja organisatsioonide tööd

Tervishoius ning sotsiaalvaldkonnas töötavatele spetsialistidele ja organisatsioonidele mõeldud Vaab andmebaas läbib järgmiste kuude jooksul mitmeid uuendusi. Eesmärgiks on lihtsustada spetsialistide ning organisatsioonide tööd veelgi enam, muutes andmebaasi turvalisemaks ja mugavamaks.

Suurimaks muudatuseks on uuele andmebaasile üle kolimine, peamiselt selleks, et võimaldada spetsialistide andmete automaatset uuendamist. Eelnevalt sai registreeruda küsimustiku täites. Selle puuduseks oli, et sisestatud andmed olid mõne aja pärast vananenud, seda just noorte spetsialistide ning üliõpilaste puhul. Nüüd saab registreeruda kasutades selleks tugevat autentimisvahendit (Smart-ID, Mobiili-ID ja ID-kaart) ning spetsialistide andmed tulevad automaatselt läbi Eesti Hariduse Infosüsteemi (EHIS). Peatselt ei pea enam spetsialistid ise haridusega seotud andmeid uuendama ning see töö tehakse nende eest ära. Muretsema ei pea ka need, kellel ei ole EHISes kajastuvat väljaõpet. Iga spetsialist saab ise täiendavalt kirja panna oma teadmised ning väljaõppe. Samuti ühildub Vaab Tervishoiutöötajate registriga.

Organisatsioonide jaoks muudab uus andmebaas Vaabi kasutamise ja värbamise lihtsamaks, mugavamaks ja turvalisemaks. Saades väljaõppe ametlikest allikatest, ei pea üleskutset tegev organisatsioon kasutama aega selleks, et küsida korduvaid küsimusi. Pilt on selge iga spetsialisti kohta, kes tõttab appi oma kolleege abistama.

Spetsialistide ja organisatsioonide jaoks on väärtuslikud ka ligipääs pikaajalistele töökuulutuste ja praktikakohtade infole. Kõik, kellel on loodud läbi tugeva autentimise spetsialisti profiil, saavad ligipääsu uutele võimalustele. Samuti saavad organisatsioonid sisestada jooksvalt kuulutusi ning sellega suurendada võimalusi leida tervishoius või sotsiaalvaldkonnas töötavaid spetsialiste.

Andmebaasi üleminekuperioodil võib kriitilistele üleskutsetele reageerinud spetsialistide kohta esineda siiski vananenud profiiliandmeid, isegi kui spetsialist on andmeid uuendanud. Seda enamasti juhul, kui tegemist on üliõpilastega, kelle haridusandmed on muutunud. Andmebaasi ülekolimine viiakse lõpuni 2021. aasta lõpuks ning edaspidi toimub kogu töö juba automaatselt uuenevate andmetega.


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Vaab stipendium
Suur ülevaade - parimad tsitaadid meditsiinitudengite essedest

Järgmine

Aasta vabatahtlike kaasaja
Aasta vabatahtlike kaasaja on Vaab

Jaga seda artiklit